Klub Twórczego Rękodzieła

Losowy obraz

Przy Izbie Muzealnej w Zdunach działa Klub Twórczego Rękodzieła zrzeszający ponad 30 pań zajmujących się amatorsko pracami rękodzielniczymi. Do klubu należy także jeden mężczyzna. Impulsem do zapoczątkowania działalności tej organizacji były uroczystości 740-lecia lokacji miasta. Członkinie klubu zajmują się hafciarstwem, szydełkują, robią na drutach, wyszywają, potrafią wykonać oryginalne ozdoby z różnych materiałów. KTR skupia zarówno osoby ze Zdun, jak i z Baszkowa, przysiółka Rochy a nawet z Biadek. Prezesem klubu jest Beata Ptak. Spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu. W ich trakcie, poszczególne członkinie prezentują swoje prace, dzielą się doświadczeniem dotyczym twórczego rękodzieła. Organizuję też wystawy najładniejszych i najciekawszych prac.


Festiwal Sztuki i Rękodzieła w Poznaniu

5 grudnia grupa 20 osób z KTR pojechała do Poznania.W halach wystawowych Targów Poznańskich odbywał się Festiwal Sztuki i Rękodzieła Artystycznego.

Można było oglądać wystawców z Polski i nie tylko.Tematyka prac była bardzo różnorodna.Stoiska przyciągały wzrok swoją  kolorystyką.

Panie z KTR-u przez trzy godziny oglądały,szukały nowych pomysłów i inspiracji.

Ponieważ wystawa odbywała się w okresie przedświątecznym,dużo stoisk przedstawiało ozdoby i dekoracje Bożonarodzeniowe,ale można było zobaczyć piękne obrazy malowane na ogromnych płutnach,rzeźę,wyroby szydełkowe ,wyroby ze szkła ,z filcu, skóry,biżuterię i wiele innych.Wszystkie były piękne .

Taki wyjazd to doskonały sposób na poszerzanie swoich umiejętności.

Oczywiście poza oglądaniem można było też kupować,więc nie mogłyśmy nie skorzystać z tej przyjemności.

Mamy nadzieję że na następną wystawę też pojedziemy.

DZIĘKUJEMY panu dyrektorowi za umożliwienie nam tego wyjazdu.