Klub Twórczego Rękodzieła

Losowy obraz

Przy Izbie Muzealnej w Zdunach działa Klub Twórczego Rękodzieła zrzeszający ponad 30 pań zajmujących się amatorsko pracami rękodzielniczymi. Do klubu należy także jeden mężczyzna. Impulsem do zapoczątkowania działalności tej organizacji były uroczystości 740-lecia lokacji miasta. Członkinie klubu zajmują się hafciarstwem, szydełkują, robią na drutach, wyszywają, potrafią wykonać oryginalne ozdoby z różnych materiałów. KTR skupia zarówno osoby ze Zdun, jak i z Baszkowa, przysiółka Rochy a nawet z Biadek. Prezesem klubu jest Beata Ptak. Spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu. W ich trakcie, poszczególne członkinie prezentują swoje prace, dzielą się doświadczeniem dotyczym twórczego rękodzieła. Organizuję też wystawy najładniejszych i najciekawszych prac.


Nowa wystawa

dodano: 2009-10-16

Zapraszamy wszystkich sympatyków Klubu Twórczego Rękodzieła na wystawę do " Galerii na stryszku " . Motywem wiodącym wystawy są KWIATY.Jest to ulubiony motyw rękodzielników.Na wystawie będzie można zobaczyć kwiaty wykonane różnymi technikami:haftem krzyżykowym,richelieu ,szydełkiem,kwiaty z bibuły,papieru,kompozycje z kwiatów suszonych.

Więcej »

Wystawa i kiermasz

dodano: 2009-08-26

W piątek, podczas festiwalu Pogranicze Kultur, odbyła się wystawa prac Klubu Twórczego Rękodzieła. Zainteresowani mogli obejrzeć prace wykonane w ramach projektu "Zduny w hafcie" oraz zakupić ozdoby wykonane przez członków klubu. Ponadto w czasie tej samej imprezy uroczyście nagrodzono członków klubu za udział w projekcie oraz czynną i aktywną pracę na rzecz zdunowskiego KTRu.

Więcej »

Witamy!

dodano: 2009-08-17

Strona internetowa Klubu Twórczego Rękodzieła itniejącego przy Zdunowskim Ośrodku Kultury zostaje oficjalnie przekazana w ręce zarządu klubu dnia 21 sierpnia. Od tej pory umieszczane będa na niej wszelkie informacje dotyczące działalnosci klubu, fotografie prac wykonanych przez członków oraz informacje dotyczące wystaw.

Więcej »