Klub Twórczego Rękodzieła

Losowy obraz

Przy Izbie Muzealnej w Zdunach działa Klub Twórczego Rękodzieła zrzeszający ponad 30 pań zajmujących się amatorsko pracami rękodzielniczymi. Do klubu należy także jeden mężczyzna. Impulsem do zapoczątkowania działalności tej organizacji były uroczystości 740-lecia lokacji miasta. Członkinie klubu zajmują się hafciarstwem, szydełkują, robią na drutach, wyszywają, potrafią wykonać oryginalne ozdoby z różnych materiałów. KTR skupia zarówno osoby ze Zdun, jak i z Baszkowa, przysiółka Rochy a nawet z Biadek. Prezesem klubu jest Beata Ptak. Spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu. W ich trakcie, poszczególne członkinie prezentują swoje prace, dzielą się doświadczeniem dotyczym twórczego rękodzieła. Organizuję też wystawy najładniejszych i najciekawszych prac.


Wystawy

W piątek 23.10.2009 w ,,Galerii na stryszku" w obecności pana burmistrza Władysława Ulatowskiego , zaproszonych gości i członków KTR otworzyliśmy wystawę zatytuowaną KWIATY.

Wystawa przedstawia kwiaty wykonane różnymi technikami: haftem  krzyżykowym , haftem  richelieu , haftem  płaskim wypełnianym ,prace szydełkowe,z bibuły, z kokard kompozycje z suszek.

Wystawa obfituje w bogactwo obrazów ,obrusów, bieżników ,serwet,kwiatów z włóczki, bibuły i kokardy.

 

Jak można zobaczyć, kwiaty,to temat bardzo często wykorzystywany wśród rękodzielników.Jest bardzo wdzięczny, daje dużo satysfakcji i zostawia piękny efekt końcowy.

Po obejżeniu prac wszyscy spotkaliśmy sie w kawiarni Randez- Vous na kawie i pysznym cieście,przygotowanym przez panie z KTR-u.

Na naszej wystawie można poczuć się jak na pięknej pachnącej łące i tego życzymy podczas oglądania naszych prac.

Serdecznie zapraszamy wszystkich.Wystawę można oglądać do końca listopada.