Klub Twórczego Rękodzieła

Losowy obraz

Przy Izbie Muzealnej w Zdunach działa Klub Twórczego Rękodzieła zrzeszający ponad 30 pań zajmujących się amatorsko pracami rękodzielniczymi. Do klubu należy także jeden mężczyzna. Impulsem do zapoczątkowania działalności tej organizacji były uroczystości 740-lecia lokacji miasta. Członkinie klubu zajmują się hafciarstwem, szydełkują, robią na drutach, wyszywają, potrafią wykonać oryginalne ozdoby z różnych materiałów. KTR skupia zarówno osoby ze Zdun, jak i z Baszkowa, przysiółka Rochy a nawet z Biadek. Prezesem klubu jest Beata Ptak. Spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu. W ich trakcie, poszczególne członkinie prezentują swoje prace, dzielą się doświadczeniem dotyczym twórczego rękodzieła. Organizuję też wystawy najładniejszych i najciekawszych prac.


Tutaj byliśmy

W niedzielę 20.09.09 grupa  50 osó ze Zdun i okolic wybrała sie do opery wrocławskiej na sztuke GIGOLETTO.

W grupie tej byli też członkowie Klubu Twórczego Rekodzieła.

Opera była znakomitym spektaklem muzycznym, ze względu na znakomitą obsadę,jak również na architekturę budynku opery , który jast wspaniale odrestaurowany.

Mieliśmy niepowtarzalną okazje złożyć życzenia i gratulacje pani Iwonie Rutkowskiej ,odtwórczyni roli Gildy,która zafascynowała nas pięknym głosem.

To nie był koniec wspaniałego wyjazdu do Wrocławia.

Obejżeliśmy również spektakl tańczących fontann,który odbył sie do muzyki Ryszarda Wagnera z utworu Walkiria.

Póżnym wieczorem wróciliśmy do Zdun.

To co widzieliśmy na dłudo zostanie w naszej pamięci.